logo

739 220 845  absolutus@absolutus.cz, PO-ČT : 9 - 17:00, PÁ : 9 - 12:00

chci webeshopseografikaochranaJoomlaprodatprodatgdpr

Jak se určuje cena za webové stránky?

Cena za vytvořené webové stránky je většinou stanovena odhadem. Odhadem dopředu určená cena za webové stránky, práci za ní v hodinách, kolik asi hodin bude trvat daný web udělat. Vše záleží na tomto odhadu, který se stanoví dle vaší představy o webových stránkách, náčrtu a požadavků, které tvůrcům webových stránek sdělíte, či napíšete.


Také záleží na tom, jak umíte smlouvat a v podstatě na vaší schopnosti „cenu snižovat a snižovat a prokládat to logickými a chytrými argumenty. Individuální přístup funguje i tam, kde není napsán a lidé, kteří umí smlouvat, dokážou cenu za webové stránky srazit hodně nízko. Oblast: tvorba webových stránek ke smlouvání vyloženě vybízí, jelikož jde o obor, který je hodně obecný. Platí zde nepsané pravidlo, že kdo chce webové stránky značně rozsáhlé, či kdo chce více webových stránek, prostě nabídne větší kšeft, dokáže cenu usmlouvat a o dost snížit. Naopak ten, kdo chce jen jednoduché webové stránky, ten se smlouváním moc nepochodí.


Na čem nejlépe ušetřit, chcete-li webové stránky, ale nechcete aby kvalita webových stránek šla dolu?

1)    Čas. Nespěchejte na webové stránky. Za rychlejší vyhotovení webu se většinou účtují přirážky. Optimální doba na web je 14 dní, či měsíc. Dle rozsahu webových stránek.

2)    Vše si dopředu rozmyslete a připravte. Dodatečná činnost na webu je placená. Když svou představu řeknete hned, bude zahrnuta do prací na webu: tvorba webových stránek.

3)    Veškeré texty si napište sami. Pokuste se vymslet texty dlouhé a kvalitní. Krátký text v rámci SEO je bezvýznamný. Nejlepší text je 1000 znaků, 6 odstavců, 6 nadpisů. Z takového textu se dobře dělá PR článek v rámci SEO optimalizace webu.

4)    Sežeňte si i kvalitní fotografie, obrázky. Každý článek by měl mít obrázek apod.

5)    Za veškerou práci děkujte a naučte se za dobře odvedenou činnost chválit! Pochválený pracovník pak udělá leccos navíc a zdarma. Když tvůrce webových stránek budete štvát, bude dělat jen to, co mu řeknete a navíc pro vaše webové stránky neudělá nic!

Cena vzroste, když si vzpomenete v průběhu tvorby webu na další věci, záleží na toleranci firmy, zdali změny udělá v ceně, či si napočítá něco navíc. Jde i o složitost, která vás zrovna napadne. Doplnit odstaveček v textu je banalita, ale přidat třeba E-SHOP už je změna podstatná, takže je logické, že cena vzroste.


Nejvíce však ušetříte, jak čas, tak peníze i starostí tím, když si zvolíte firmu na webové stránky podle referencí a zkušeností. Čím více referencí má daná firma, jež tvoří webové stránky, tím má i více zkušeností.  Vše jde rychleji a levněji! Zkušenosti a síla škály služeb jsou asi hlavní měřítka, mezi kterými byste měli vybírat, aby vaše webové stránky byly kvalitní, levné a  tvůrci vám dokázali poradit. A taková firma udělá mnoho věcí,  o kterých vy ani nevíte, za vás. Student, či známý známého, který webové stránky dělá jen jako koníček to tak dobře nikdy nedokáže a nekvalitní webové stránky vám pak dělají jen ostudu.

WEB Napsali nám...

27/04/2016, 07:36
Hezký den,  prezentace vypadá přehledně, jednoduše. Zkrátka tak, jak jsem si ji představoval.    Ještě chci připomenout zda tam dáte...
08/03/2016, 07:53
Dobrý večer, píši trochu se zpožděním, ale mám pořád napilno. Prohlédli jsme si „demo-stránky“, kdy Petr měl velkou obavu (po předchozích špatných...
20/05/2015, 08:10
Dobrý den, zašedlé byly fotky při velkém náhledu, ale už přesně nevím kde. Teď je to v pořádku ,mohla se vyskytnou chyba. Logo je dobré, jen bych dal...

web

Webové stránky – tvorba webových stránek

mužDíky za profesionální jednání, za profesionální tvorbu webových stránek, ochotu vstřícnost, snahu pomoct, vyhovět atd. Byl jsem s vámi spokojený, nadmíru spokojený a touto cestou jsem ještě jednou chtěl poděkovat, čili nyní: „děkuji moc a přeji mnoho zdaru“

Ing. Jan Troška