logo

739 220 845  absolutus@absolutus.cz, PO-ČT : 9 - 17:00, PÁ : 9 - 12:00

chci webeshopseografikaochranaJoomlaprodatprodatgdpr

 

responzivní webdesign

Dovolte, abychom Vás informovali, že vyhledávač Google změnil ke konci dubna 2015 algoritmus vyhledávání a to velmi zásadně! Seznam.cz nic takového neplánuje, pokud víme.

Zásadní a trochu nefér změna Googlu spočívá v tom, že weby, které nemají responzivní rozložení, tzn. (nejsou optimalizovány pro tablety a telefony), budou Googlem penalizovány. Změna přišla na základě toho, že čím dál více lidí na webové stránky nahlíží přes tablety a mobilní telefony, z toho důvodu se Google rozhodl pro tuto změnu a bude zvýhodňovat ve svém vyhledávači pouze ty weby, které jsou optimalizované pro mobily a tablety.

Responzivní webdesign - je nutný?

Panika není nutná! V mobilu a tabletu se zobrazí každý web, když je udělaný dobře, ale jeho stěny jsou pevně dány. A tak v mobilu, tabletu je vidět stejně jako na PC. Uživatel v mobilu si ho musí popřípadě jen zvětšit, či s ním šoupat, aby přečetl třeba článek. Kdo chtěl web pro mobily, nechal si udělat ke klasickému webu rozšíření pro mobilní telefony.

Weby tak mohou být:

A) Dva „oddělené“ weby: mobilní web a desktopový web.

B) Jeden responzivní web: responzivní = citlivý na šířku zobrazovacího zařízení, podle kterého se přizpůsobí.

C) Klasický web:  sice nemobilní, neresponzivní, ale plně funkční na všech zařízeních.

Co je to responzivní web?

Responsivní (česky) responsivní se „s“ – chybně od slova responsive web design (anglicky). Tedy česky responzivní web funguje tak, že se dokáže přizpůsobit oknu prohlížeče jak na PC, tak i mobilu, tabletu atd. Má pohyblivé stěny. Jestli máte responzivní web zjistíte snadno, když si zmenšíte okno prohlížeče na jakoukoli velikost a responzivní web se šířce okna přizpůsobí – přeskládá! Klasickýí web se nepřeskládá, má pevné stěny a nebude vidět celý.

Responzivní design – nevýhody

Webdesign pro responzivní weby je docela náročný. Máte všechno pohyblivé, u všeho se mění šířka, výška apod. Samozřejmostí je, že komponenty, moduly a pluginy musí být také responzivní, aby byl responzivní celek. To, co si webdesignér mohl dovolit u pevného webu, v tom je u responszvního hodně omezen, i když jde skoro vše, jen je to náročnější.

Chcete responzivní web?

Klidně váš web předěláme na responzivní, některé jdou lehce, jiné trochu složitě, jinde je dobré web předělat od základu. Máte-li zájem, rádi vám pomůžeme, poradíme a web předěláme na responzivní.

WEB Napsali nám...

27/04/2016, 07:36
Hezký den,  prezentace vypadá přehledně, jednoduše. Zkrátka tak, jak jsem si ji představoval.    Ještě chci připomenout zda tam dáte...
08/03/2016, 07:53
Dobrý večer, píši trochu se zpožděním, ale mám pořád napilno. Prohlédli jsme si „demo-stránky“, kdy Petr měl velkou obavu (po předchozích špatných...
20/05/2015, 08:10
Dobrý den, zašedlé byly fotky při velkém náhledu, ale už přesně nevím kde. Teď je to v pořádku ,mohla se vyskytnou chyba. Logo je dobré, jen bych dal...

web

Webové stránky - Bravo

mužDěkuji za webové stránky, hned napoprvé jste je trefili přesně, jak jsem si představoval. Tedy, nepředstavoval, ale moc se mi to líbí, jak jste to udělali, a není nic co bych vám vytknul. Jsem nadšen, akorát doufám, že je budu schopný umět ovládat! Děkuji.

Petr Kadlec