logo

+420 739 220 845, +420 734 429 443,  absolutus@absolutus.cz, PO-ČT : 9:00-17:00, PÁ : 9:00-12:00

chci webeshopseografikaochranaJoomlaprodatprodatgdpr

Jak upravit článek z webu?

Tvorba webových stránek je věc, která jednou skončí. Většinou v momentě, kdy jsou webové stránky hotové, kdy jste z novým webem maximálně spokojeni. Ale jelikož jde o mnoho informací najednou, hned si toho nevšimnete, ale třeba až za měsíc. A to toho, že například v jednom článku máte chybičku! Co teď? Jak to opravit?


Viz obrázek a příkladná chyba, která byla v tomto článku:

 chyba


Většina lidí nám ihned píše a my chybu, chybičku zdarma obratem opravíme, to je běžná praxe. Ale přece jen, nezvládli byste to sami? Je to jednoduché. Navíc zvládnete-li to, můžete pak měnit všechny články až k samé dokonalosti a následně zvládnete i složitější věci. Jde jen o to nebát se a udělat první krok.

Jak upravit, editovat, změnit článek?

Úprava, či změna článku je jednoduchá věc, proto ji lze udělat jednoduše přímo z webu a nikoli z - pro laiky složitějšího - administrativního rozhraní. Ano, editovat články a jiné věci lze přímo z webových stránek, (máte-li je udělané od nás).  Jak tedy na to?


1)    Jděte na vaše webové stránky, tak jak na ně běžně chodíte.


2)    Na vašich webových stránkách je někde přihlašovací ikonka, či modul, kterým se přihlásíte uživatelským jménem a heslem. Vždy to pro všechny klienty automaticky děláme. Více o tom viz článek: jak se přihlásit do Webu?


3)    Přihlašte se, a jelikož máte plná práva, maximální Access level, (my uživatele nikdy neomezujeme) po přihlášení vám u všech článků naskáčou ikonky, viz obrázek.

 chyba

4)    Pak už jenom stačí na ikonku najet myší a kliknout na ni pravým tlačítek myši. Otevře se vám editorské rozhraní, podobně jako ve Wordu.

jak upravit článek

5)    Chybu v textu jednoduše opravíte, vpravo nahoře kliknete na „ULOŽIT,“ a je to! Je to hračka ne? Viz opravený text navazující na obrázek z chybou v tomto článku.

článek

Odběr akcí, novinek


Webové stránky – Poslední email

zenaDěkujeme za webové stránky, které jste nám vytvořili a děkujeme za čas a trpělivost s námi. Jsme učitelé, takže o to více jste to měli, těžší, holt jsme pedanti. Ale nyní ve finále jsem nadšen a vše je přesně tak, jak jsme chtěli, i když v mnoho směrech jsme uposlechli vás, odborníky a je to tak lepší. Dík a snad už nebudeme otravovat, toto je snad poslední email.

Hezký den
Jarmila Konečná